"> Зв'язки видатних письменників з Сумщиною

Зв'язки відомих письменників з Сумщиною

 • С.М.Глінка і Сумщина

  Сергій Михайлович Глінка – російський письменник і журналіст, брат Ф.М.Глінки, має відношення і до нашого краю. В юнацькі роки Сергій знайшов тимчасовий притулок на Краснопільщині.

  Количество показов: 1353

 • Марко Вовчок і Сумщина

  Видатна українська письменниця має біографічні зв’язки з нашим краєм. Перебувала  на Сумщині проїздом у серпні 1857 р. та грудні 1858 - січні 1859 рр.

  Количество показов: 1694

 • І.О. Бунін і Сумщина

  Відомий російський поет, письменник, лауреат Нобелівської премії.

  Перебував на Сумщині у 1893 році. Відвідав село Павлівку Білопільського району (свої враження від цієї поїздки письменник виклав у нарисі «Толстой») та хутір князя Хілкова.

  Количество показов: 1368

 • Г.Ф. Квітка-Основ"яненко і Сумщина

  Квітка-Основ'яненко мав творчі зв'язки із старовинним Глуховим, а за матеріалами з життя сотенного містечка Конотопа кінця XVIII сто­ліття  написав одну з кращих своїх гумористичних повістей «Конотопську відьму».


  Количество показов: 1611

 • В.Г. Короленко і Сумщина

  Видатний російський письменник, публіцист і громадський діяч. Побував у Сумах в кінці січня – на початку лютого 1902 року.


  Количество показов: 1512

 • Безсмертний образ у фольклорі Сумщини і творчості земляків

  Глухів, Кролевець, Конотоп, Ромни, Есмань, Гути, Гирівка (нині с. Шевченкове) — ось далеко не повний перелік населених пунктів нинішньої Сумської області, де в різні роки побував Та­рас Григорович Шевченко. Він оспівував свій великий народ, і народ та­кож возвеличував його. В переказах і легендах, в піс­нях і думах, в прислів'ях та приказках...

  Количество показов: 3060

 • Зберегти для поколінь

  Невмирущу пам'ять про себе залишив поет на Сумщині. Зворушливі спогади, перекази, ле­генди про нього переходять від покоління до покоління. З нагоди 125-річчя від дня на­родження поета в Конотопі у 1939 році йому було спорудже­но пам'ятник (скульптор І. М. Мельгунов).

  Количество показов: 1922

 • Кобзар з кобзарів

  Добрими друзями Шев­ченка, з якими він заприятелював ще за часів поневіряння в маляра-декоратора В. Г. ІІІиряєва, були брати-кріпаки з Груні нинішнього Охтирського району Григорій, Денис та Федот Леонтійовичі Ткаченки. Одержавши 1834 року во­лю, перші два стали архітекто­рами, а третій, найбільш доро­гий для поета, котрий жартівливо іменував його «Хтодонтом» — учителем малювання в Полтавській гімназії.

  Количество показов: 2962

 • Невтомний просвітитель

  Ім'я Гри­горія Вашкевича часто згадується в лис­туванні таких видатних громадських дія­чів, істориків, мистецтвознавців України, як П.Куліш, М.Костомаров, В. Білозерський, М.Біляшівський, М.Макаренко, П.Мартинович. У народній пам'яті він лишив­ся як великий безкорисливий добродій.

  Количество показов: 1871

 • «Ой, по горі ромен цвіте…»

  Ще в Петербурзі Тарас Шевченко познайо­мився з членом Харківського гу­бернського комітету «по влаш­туванню селянського стану», по­міщиком із села Лифиного Лебединського повіту Дмитром Олександровичем Хрущовим (1825—1873), який приїздив сю­ди у зв'язку з підготовкою се­лянської реформи.

  Количество показов: 1881

 • Ф.М.Глінка і Сумщина

  Російський письменник і публіцист, зачинатель декабристської літератури,  учасник Вітчизняної війни 1812 року Федір Миколайович Глінка, перебував на відпочинку в с. Ярославець Кролевецького району влітку 1834 року.
  Количество показов: 1419

 • К.О.Гордієнко

  Кость Олексійович Гордієнко — один із зачинателів української ра­дянської прози. Народився він на Хмельниччині. З 1929 року назавжди пов'язав себе письменник з милою серцю лебединською землею.
  Количество показов: 1468

 • О.Я. Гаврилюк і Сумщина

  Біографія письменника-борця нерозривно пов'язана з селом Стецьківкою Сумського району.
  Количество показов: 1436

 • С.В. Васильченко і Сумщина

  Відомий український письменник Степан Васильович Васильченко має біографічні і творчі зв'язки з Глуховим.

  Количество показов: 1589

 • Леся Українка на Сумщині

  Косівщина... Мальовниче село біля Сум. До нього стелиться з міста асфальтова стрічка. Милують подорожнього і тиха замрія яблуневих садів, і дзеркало Косівщинського водоймища. А навколо, скільки сягнеш оком, розкинулись поля радгоспу «Ганнівський». Нині в господарстві - понад три тисячі гектарів угідь, тридцять сім тракторів, шість зернових комбайнів, сімнадцять автомашин, сто сорок електродвигунів.
  Количество показов: 4911

 • На хуторі під Сумами

  З дня смерті видатної української поетеси Лесі Українки, чиї твори ідейною і художньою силою, за значенням і місцем в класичній українській літературі стоять за творами геніального Кобзаря і великого Каменяра. Письменниця надзвичайно поетичного обдарування, витонченої майстерності і високої культури, Леся Українка вийшла з своєю творчістю на світові простори.
  Количество показов: 1857

 • Серед моря її пісень

  Восени 1898 року а Києві на одному з вечорів університетського літературно - артистичного товариства Лесю Українку познайомили із студентом юридично факультету Климентом Квіткою. Зустріч так би й зосталась непоміченою, якби поетесу враз не привернуло замилування юнака українською народною піснею.
  Количество показов: 3166

 • Там, де бувала Леся Українка

  Про перебування Лесі Українки на Сумщині в селі Косівщині і писалося, і говорилося багато. Замітки про цей факт з'являлися і в сумській пресі. От тільки ніде не зустрічалось жодної згадки: а чи ж залишилося в тому селі бодай найменші сліди перебування славної української письменниці, першої серед поетес світу.
  Количество показов: 2968

 • Г.С. Сковорода і Сумщина

  Видатний український філософ-просвітитель, гуманіст, письменник і педагог Григорій Сковорода не раз побував у Сумах, у с. Малій Чернеччині під Сумами, Лебедині, Охтирці, Боромлі Охтирського району, в с. Рябушках Лебединського району та в багатьох інших населених пунктах нашого краю.
  Количество показов: 1859

 • М.М. Коцюбинський і Сумщина

  В основу окремих епізодів повісті «Фата Моргана» Михайла Коцюбинського лягли історичні події, які мали місце в с. Попівці Ко­нотопського району.М. М. Коцюбинському довелося побувати і в Конотопі. Це було 5 лютого 1910 року.
  Количество показов: 1400


Статті 41 - 60 из 61
Начало | Пред. | 1 2 3 4 | След. | Конец
 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua