"> Невмирущу пам'ять про себе залишив поет Т. Шевченко на Сумщині

Зберегти для поколінь

Зберегти для поколінь


ГРИЧЕНКО І.


Невмирущу пам'ять про себе залишив поет на Сумщині. Зворушливі спогади, перекази, ле­генди про нього переходять від покоління до покоління.


З нагоди 125-річчя від дня на­родження поета в Конотопі у 1939 році йому було спорудже­но пам'ятник (скульптор І. М. Мельгунов). В 1962 році в селі Шевченкове, того ж Конотопсь­кого району, також встановлено пам'ятник Т. Шевченку. Його автор сумський скульптор Я. Д. Красножон. Слід сказати, що Яків Денисович багато зробив у справі монументальної пропа­ганди, зокрема по споруджен­ню пам'ятників поету на Сумщи­ні і за її межами, Шевченкіана для нього була чи не найбільш актуальною темою.


У 1957 році в обласному цент­рі у сквері по вул. Леніна за про­ектом скульптора Я.Красножона та архітектора М. Махонько було встановлено пам'ятник Т. Шевченку з бетону. Пам'ятни­ки Великому Кобзареві за про­ектом Я. Красножона встанов­лені також у Лебедині, Недригайлові, селі Бистрик Кролевецького району та інших місцях області.


Про людську увагу і шану до пам'яті Т. Г. Шевченка засвідчи­ли жителі Степанівки, Підліснівки, Хотіні Сумського району, Андріївки Роменського, Буймерівки Охтирського, Великої Писарівки і Кириківки Великописарівського, Шевченкового (коли­шні Чорториги), Глухівського, Славгорода Краснопільського, Бистрика, Литвиновичів Кролевецького, Гринцевого Лебединського, Беєвого, Саїв і Семенівки Липоводолинського, Коровинців Недригайлівського, Гребениківки Тростянецького районів, м. Білопілля і Ворожби. Тут встановлені погруддя безсмертного Кобзаря.Количество показов: 1921
Джерело інформації:  Гриченко І. // Ленінська правда. – 1989. – 26 лютого. – С.5.

Возврат к списку


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua