"> Зв'язки видатних письменників з Сумщиною

Зв'язки відомих письменників з Сумщиною

 • Кухар Льва Толстого

  Тридцять років тому в Конотопі, у білому чепурному будиночку, що і кінці тихого провулку №7 вулиці Колективної, жив 90-річний Родіон Тимошенко. В українській вишиванці, з акуратною борідкою і вусами, скромний, завжди готовий чимось уважити – таким знали його місцеві жителі. І були здивовані, коли одного дня до Тимошенка приїхав з Києва науковець Н. Донець, а потім полетіла містом звістка: «Ви чули? Родіон Григорович, виявляється, був кухарем у само го Льва Толстого».


  Количество показов: 1531

 • Фонвізін і Глухів

  Чехов, Чайковський, Гоголь, Кремськой, Щепкін… Серед цього далеко неповного списку імен російських митців, чия доля пов’язана із Сумщиною, додамо і прізвище Дениса Фонвізіна – видатного драматурга, автора хрестоматійного «Недоросля».

  Количество показов: 1544

 • Гоголь – гість нашого краю

  М.В.Гоголь відвідувава на Сумщині багато місць. Це Глухів, Ромни, Сварково та інші. Письменник товаришував з нашими земляками: родиною Данилевських, О.М.Марковичем. Використовував описи краєвидів Сумщини у своїх творах, а сюжет «Вія» взяв з казки про Пантелеймона, яка була записана в Сумському повіті.

  Количество показов: 1968

 • І.О.Бунін в Сумському повіті

  Розповідь про подорож І.Буніна, який на той час захоплювався толстовством, до села Павлівок (через Білопілля) з метою познайомитися з «толстовським» укладом життя селян. Павлівським поміщиком на той час був Д.Хілков. У Павлівках Бунін назавжди залишив своє короткочасне захоплення толстовством і бажання «опроститися», а «хілковських мужиків» зненавидів.
  Количество показов: 1806

 • Марко Вовчок на Сумщині

  На Сумщині Марко Вочок проїздила землями Глухівщини, Кролевеччини, Конотопщини, гостювала у Качанівці, Локотках. Письменниця була знайома з нашими земляками: Марковичами, Лазаревськими, Тарновським, Кулішем, Білозерськими
  Количество показов: 2261

 • Короленко у «Тихому куточку»

  В.Г.Короленко приїздив до в нашого міста у 1902 році, щоб бути присутнім (у якості журналіста) на судовому засіданні. Суд проводився над повсталими селянами з Павлівок. Короленко тоді зупинявся в готелі «Тихий куточок». Також в статті згадується про перебування А.П.Чехова на Сумщині.

  Количество показов: 1802

 • Згадаймо «Фату Моргану»…

  М.Коцюбинський відвідав Сумщину один раз – у 1910 році він приїздив до Конотопа, щоб бути присутнім на суді у «вихвостівській справі». Письменник товаришував з нашим земляком О.Олесем. Також М.Коцюбинський повертає свого друга М.Чернявського з Шосткинського Вороніжа (де той дуже бідував) до Чернігова, де вони всі разом з Б.Грінченком створюють альманах для вшанування П.Куліша.

  Количество показов: 2614

 • Перебування Гаврилюка на Сумщині

  Родина О.Гаврилюка, коли сам він був ще малим, проживала у селі Стецьківка Хотінського. Є спогади матері поета про перебування на Сумщині.

  Количество показов: 1679

 • Незабутня зустріч

  Стаття-спогад В.Сердюка, кандидата педагогічних наук, учня ізостудії Н.Х. Онацького, про те, як В.Сосюра приїздив до Сум, а він, Сердюк, малював портрет поета з натури.

  Количество показов: 1820

 • Степанові шляхи

  Степан Васильченко навчався у Глухівському педінституті і доволі часто відвідував Ромни.

  Количество показов: 1711

 • О.С.Пушкін у колі українських друзів

  Розглядаються численні зв’язки О.С.Пушкіна з нашими земляками: Судієнками, О.К.Розумовським, О.І.Якубовичем, В.І.Туманським, А.О.Самборським, М.Г.Ушинським, В.І.Ярославським, М.А.Маркевичем, І.Т.Лисенковим, Н.І.Тарасенко-Отрешковим.

  Количество показов: 3052

 • Пушкин и сумчане

  У А.С. Пушкина существовали многочисленные (прямые или косвенные) связи с Сумщиной: его предки были воеводами в Путивле, сам писатель был знаком с уроженцами нашего края – Маркевичем, Туманским, Коновнициным, Щепкиным, Якубовичем, Лысенковым; знал историю края, а жена Пушкина – Наталья Гончарова – состояла в родстве с гетьманом Дорошенко, связанным с Глуховщиной.

  Количество показов: 1708

 • Грустный весельчак с берегов Псла

  М.В.Гоголь бывал проездом на Сумщине: в Глухове, Конотопе, Ромнах, Сваркове и описывал впоследствии эти места в своих произведениях. Упоминаются также тогдашние знакомые Гоголя – наши земляки: А.С.Данилевский, А.М.Маркович. Автор предполагает, что фольклорная основа «Вия» - сказка о Пантелеймоне, записанная в Сумском уезде.

  Количество показов: 1842

 • Пушкин и … Сумщина?

  Статья о знакомстве А.С.Пушкина с В.И.Туманским, который, возможно, послужил прообразом Ленского. О предке Пушкина – Г.Г.Пушкине, путивльском воеводе. О том, что потомки Пушкина служили в Сумском гусарском полку и освобождали Сумы от фашистов.

  Количество показов: 1716

 • Подвиг письменника

  Кость Гордієнко свій літе­ратурний шлях розпочав, власне, як у газеті «Сільськогосподар­ський пролетар» було видру­кувано оповідання «Весняний час». Відтоді майже щороку з'являлися його нові твори: «Федько» (1925), «Червоні ро­си» (1926), «Автомат» (1928), «Славгород» (1929)... Написа­но понад 30 книг. Але в тво­рах про Буймир сконцентрува­лося все найкраще, чого досяг він як художник і публіцист. Письменник силою творчої уяви подарував читачеві цілу низку яскравих народних ха­рактерів, цікавих колоритних образів: селянських ватажків, фундаторів колгоспного руху, партійних керівників, героїв-партизан, жінок.

  Количество показов: 1812

 • Котляревський і Сумщина

  Коли починаєш перебирати в па­м'яті, який вклад внесли уродженці нашого краю у популяризацію і вивчення творчості Івана Петровича Котляревського, придивлятись, на­скільки живодайною і плідною була їхня зустріч з «Енеїдою», «Наталкою Полтавкою», «Москалем-чарівником», то неминуче доходиш висновку: після Полтавщини Сумщина зробила, мабуть, найбільше, аби жило і віки не вмирало віще слово зачинателя но­вої української літератури.

  Количество показов: 2080

 • Пушкін і путивльські собакевичі

  Пушкіна завжди цікавило минуле його батьківщини. Він добре знав історію древньої Русі, знав визначні її міста, а серед них і стародавній Путивль з його літописом, сповненим драма­тичних подій, до яких був причетним і дехто з предків поета. Згадував Пушкін Пу­тивль і у своїх творах. А от того, що серед поміщиків Путивльщини не знайшлося жодної людини, яка б поба­жала придбати його твори,— цього Пушкін ніяк не міг припустити. Проте такий факт справді мав місце.

  Количество показов: 1754

 • Зв’язки С.М.Сергєєва-Ценського з Сумщиною

  Видатний російський пи­сьменник — академік, чудо­вий майстер художнього сло­ва, лауреат державної премії І ступеня Сергій Миколайович Сергєєв-Ценський має досить тісні біографічні зв'язки з Сумщиною: закінчивши з відзнакою Глухівський учительський інститут у 1895 році, він на протязі всього довгого життя підтримував зв"язки з рідною альма-матер.

  Вшановуючи пам'ять видатного вихованця інституту, Глухівська міська Рада назвала іменем Сергєєва-Ценського вулицю та провулок у Глухові.


  Количество показов: 1845


Статті 1 - 20 из 61
Начало | Пред. | 1 2 3 4 | След. | Конец
 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua