Сім чудес міста Суми

Відділ культури та туризму спільно з громадською організацію Сумський туристично-інформаційний Центр "Альтанка" оголошує про проведення загальноміської акції "7 чудес міста Суми".
Мета акції, яка вперше проходить у нашому місті, привернути увагу сумчан, гостей обласного центру міста і мас-медіа до найбільш популярних пам’яток історії та культури Сум, адже наша земля має чимало визначних місць, які стали легендою Слобожанського краю, однак досі є невідомими для широкого загалу.


До уваги сумчан і гостей міста запропоновано перелік з 42 пам’яток історії та культури Сум. Серед них пропонується обрати 7 найбільш значимих на думку сумчан. Взяти участь у акції можуть усі бажаючі.


Загальноміська акція "7 чудес міста Суми" проходитиме у чотири етапи. Так, 14 грудня оголошується її початок. З 21 грудня по 21 лютого триватиме письмове опитування (анкетування) респондентів в закладах культури міського підпорядкування та голосування на офіційному сайті Сумської міської ради.


До 15 березня будуть підбиті підсумки акції та названі 7 об'єктів культурної спадщини міста шляхом підрахунку голосів членами рахункової комісії з представників організаторів акції. До цього терміну будуть оприлюднені результати акції.


Протягом березня – квітня заплановане видання рекламно-інформаційної продукції за її результатами та розробка туристичного маршруту.


Акція проводиться з нагоди відзначення 355-річчя заснування міста Суми з метою просування позитивного іміджу Сум як туристично привабливого міста з унікальною історією, культурою та архітектурою.


Номери та назви обраних Вами семи об'єктів надсилайте на адресу відділу культури та туризму sumy-kultura@ukrpost.ua


Також можна було запропонувати власний варіант. Додамо, що анкети з переліком памяток можна знайти у міських бібілотеках Сумської Центральної бібліотечної системи та вищих навчальних закладах, засобах масової інформації.


Акція тривала з середини грудня до середини березня і за цей час близько 5 тисяч респондентів висловили свою думку. Тож сумчани обрали сім чудес свого міста:

1. Альтанка (1871 голос);

2. Свято-Воскресенський кафедральний собор (1293);

3. Іллінська церква (1214);

4. Дитячий парк "Казка" (1017);

5. Свято-Троїцький собор (932);

6. Спасо-Преображенський кафедральний собор (894);

7. Сумський обласний краєзнавчий музей (833).

Найменше гості та мешканці нашого міста обізнані про особливості садиби П. Штеричевої на Басах (кін. 18 ст., 1880-ті рр., архітектори О. Паліцин, Г.К. Шольц) яка набрала лише 103 бали.
© 2002-2010 Сумська міська централізована бібліотечна система