"> Навчання пенсіонерів у бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка

Навчання пенсіонерів у бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка

07.02.2012

Навчання пенсіонерів у бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка


Олена Мартюшова, заст. директора Сумської міської централізованої бібліотечної системи


У наш час мало хто може уявити свою роботу, освіту, дозвілля без електронних засобів зв'язку. Різні види електронної комунікації, такі як мобільний телефон, комп’ютер та Інтернет-технології запо­лонили наше життя. За умови їх раціо­нального використання, ці засоби дійсно розширюють можливості людей, задоволь­няють інформаційні, освітні, культурні по­треби, відкривають безмежний простір для спілкування та самовираження. Електро­нні комунікації несуть ще й економічну вигоду. Тому деякі розвинені країни, на­приклад, Швеція, за допомогою державної програми взяли на себе зобов'язання без­коштовно встановити комп'ютери з Інтернетом у кожній родині, навчити кожного жителя країни швидко і без зайвих ви­трат проводити за допомогою Інтернету всі платежі, отримувати необхідні документи, користуватись доступною інформацією, спілкуватись і отримувати допомогу тощо. Інформаційне суспільство стрімко розви­вається і в Україні. На черзі електронне урядування, безперешкодний доступ всього населення до відкритої інформації. Чи готові сумчани до цього?


Ніхто не робив опитування сумчан, але, найімовірніше, майже половина населен­ня нашого міста не володіє комп’ютером та Інтернет-технологіями. Принаймні, приблизно третина користувачів бібліотек Сумської міської централізованої бібліо­течної системи, а це переважно люди по­хилого віку, не знайомі з новітніми тех­нологіями. Навіть, якщо у них вдома є Інтернет, то користуються ним діти та онуки, а пенсіонерам туди вільного доступу немає, мовляв «...у вас інші інтереси, що вам там робити?».


Намагаючись виправити таку неспра­ведливість, центральна міська бібліотека ім. Тараса Шевченка в своєму Інтернет-центрі розпочала програму безкоштовно­го навчання сумчан-пенсіонерів. Досвід у наших бібліотекарів є, адже за час існу­вання інтернет-центру (з січня 2002 року) в бібліотеці безкоштовно навчено тисячі сумчан методики пошуку корисної інфор­мації, освоєння різних Інтернет-технологій та правил поведінки в мережі. В переваж­ній більшості раніше навчалась молодь. Настав час для людей похилого віку. Ця ініціатива бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка має на меті розкрити потенціал цих людей, по­ліпшити їх психологічний стан, розшири­ти їхні можливості самовдосконалення та захисту своїх прав. У переважній більшості вони довго залишаються молодими душею і готовими до пізнання нового. Навіть 70-річні вірять, що життя не залишилось в минулому, що їх поважний вік не є пере­поною для повноцінного активного сього­дення. Бібліотекарі допомагають їм набути впевненості в своїх силах та ефективно реалізувати себе, провести вільний час у дружній атмосфері.


Це навчання - своєрідні курси з прак­тичного оволодівання навичками опера­тивного пошуку інформації в Інтернеті, користування електронною поштою, спіл­кування в соціальних мережах, блогах, форумах, ознайомлення зі Скайпом тощо. Слухачі цих курсів знайомляться із сайтами Сумської міської ради, обласної дер­жавної адміністрації, з порталами Президента України, Верховної Ради та Уряду України, з іншими корисними для щоден­ного життя сайтами. Навчання проходить у невеликих групах протягом тижня по дві години (за бажанням: з 9-ї до 11-ї, або з 15-ї до 17-ї години) в робочі дні. А по його закінченню безкоштовні індивідуальні відвідування пенсіонерами бібліотечного Інтернет-центру, де за допомогою бібліотекарів закріплюються набуті знання.


Стати учасником такого навчання можна за попереднім записом на абонементі бібліотеки, лише записавшись в бібліотеку, тобто отримавши читаць­кий квиток, (для пен­сіонерів оформлення читацького квитка коштує 2 грн. на рік). До речі, ще можна встигнути до кінця серпня стати учас­ником акції «Літо... Спека... Зайдіть в бібліотеку» , яка дає право по спеціально­му запрошенню на безкоштовний запис у центральну міську бібліотеку. Тому ра­димо скористатись цією можливістю. Мета і завдання цієї акції; «Запрошуємо сумчан до бібліотеки ім. Т.Шевченка цікаво провести свій віль­ний час. Впишіть нашу бібліотеку у свій маршрут по місту. Призначайте своїм друзям і знайомим зустрічі в прохолодних і затишних куточках нашої бібліотеки. Ми завжди вам раді».


Джерело: Мартюшова О.В. Навчання пенсіонерів у бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка // Суми і сумчани. – 2011. - №30. – С. 4.


Количество показов: 2449
Автор:  Мартюшова О. В., заступник директора Сумської МЦБС

Возврат к списку


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua