"> Досвід роботи ПДГ Сумської міської ЦБС

Досвід роботи ПДГ Сумської міської ЦБС

15.04.2011

Досвід роботи ПДГ Сумської міської ЦБС


З 2001 р. в ЦБС діє цільова бібліотечна комплексна програма «Бібліотека – інформаційний центр органів місцевого самоврядування», яка затверджена сесією Сумської міської ради, згідно якої бібліотечними працівниками ЦБС проводиться інформування працівників Сумського міськвиконкому і депутатів міськради.


Центральна міська бібліотека ім. Т.Г.Шевченка систематично готує і розповсюджує інформаційно-аналітичний матеріал «Досвід роботи органів місцевого самоврядування», тематичні списки літератури, фактографічну інформацію по запитам.


Бібліотеки ЦБС з 2008 року в обов’язковому порядку отримують безкоштовно і систематично «Офіційний вісник Сумської міської ради» (Рішення і постанови). Вся ця офіційна інформація широко висвітлюється в підрозділах ЦБС через тематичні підбірки, виставки, експрес-інформації тощо.


Стало традицією запрошувати працівників бібліотек м.Суми на міські громадські слухання, звіти Сумського міського голови, мер м. Суми щороку звітує перед громадою в центральній міській бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка.


В центральній міській бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка проводяться круглі столи за участю представників Сумського міськвиконкому та його служб, наприклад, круглий стіл «Правове виховання в м. Суми», «Громада і влада проти насильства», «Зустріч з представником Пенсійного фонду», «м. Суми – від давнини до сьогодення»(м. Суми – 355 років) тощо.


У забезпеченні інформаційних потреб користувачів наших бібліотек все більшої уваги набуває використання новітніх технологій.


Отримавши в 2001р. грант Посольства США в Україні «Інтернет для читачів публічних бібліотек», ЦБС м.Суми зробила великий крок у комп’ютеризації своїх бібліотек і освоїла доступ до Інтернет.


З 2002 року ЦБС має свій сайт з корисним для користувачів розділом «Все про м.Суми». На сайт Сумської міської ради щотижня подається інформація з ЦБС. Бібліотечні працівники щоденно користуються інформацією із сайтів місцевих установ та органів державного управління.


Особливою увагою користується віртуальна приймальня Сумського міського голови Г.Мінаєва. Бібліотекарі рекомендують громадянам звертатись до мера через Інтернет.


З 2009 р. в центральній міській бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка організовано Центр доступу громадян до інформації органів влади. З метою навчання бібліотечних працівників ЦБС було проведено семінар-тренінг «Використання інформації з Інтернету з метою сприяння розвитку громадянського суспільства» (з практичним пошуком інформації органів державної влади) та цикл семінарів-тренінгів «Пошук інформації в Інтернеті по запитам користувачів», «Обробка інформації з Інтернету», «Використання інформаційно-пошукової бази «Законодавство» (отримуємо з 2002 року), «Впровадження нових комп’ютерних та Інтернет-технологій» тощо.


Для користувачів бібліотек проведено семінари в Інтернет-центрі ЦМБ ім.Т.Г.Шевченка «Корисна інформація з Інтернет для вас» (для інвалідів), «Офіційні сайти Сумщини», «Презентація освітнього порталу»та інші.


Працівники Інтернет – центру ЦМБ ім. Т.Г.Шевченка постійно готують і презентують користувачам бібліотек ЦБС актуальну веб-бібліографію: «Офіційні сайти України», «Інтернет-ресурси Сумської області», «Права людини і Інтернет», «Інтернет для інвалідів», «Сайти політичних партій України» тощо.


На спеціальних стендах, виставках в бібліотеках ЦБС представлені актуальні експрес-інформації, наприклад, «Сайт Сумської міської ради», «Урядовий портал для дітей», «Сайт Верховної Ради», «Сайт Президента України», «Офіційні сайти Сумщини» тощо; з З 2009 року в ЦМБ ім.Т.Г.Шевченка організована постійно діюча виставка «Центр доступу до інформації органів влади», де представлені роздруковані сторінки сайтів Президента України, Верховної Ради, Кабміну, Верховного Суду, Сумської облдержадміністрації, Сумської міської ради та інш. з розділами «Звернення громадян» (з телефонами, e-mail).


Значна частина запитів користувачів ЦБС стосується офіційної інформації по галузям народного господарства, наприклад, постанов Кабінету Міністрів України; постанов та інструкцій міністерств і відомств; указів Президента України і законів Верховної Ради України тощо.


Працюючі і безробітні м.Суми щоденно цікавляться правами робітників і роботодавців, працевлаштуванням, питаннями незаконного і законного звільнення з роботи, скороченням з роботи, контрактною формою найму, правами безробітних, трудовими і колективними договорами, питаннями звернення до суду тощо.


Особливо багато запитів по різним категоріям пільг, матеріальним допомога, різним видам відпусток, роботи на неповний робочий день, працевлаштування і навчання інвалідів та їх оздоровлення тощо. Часто запитувані документи по змінам в пенсійному законодавстві, по виділенню землі та орендній платі за неї, по місцевим податкам та приватизації міського майна тощо.


Приклади запитів користувачів, виконаних в бібліотеках ЦБС:


• «Закони України про захист навколишнього середовища» (голові екологічної комісії Сумської міськради, депутату Платонову О.В. для доповіді «Екологічний стан Сумщини»);


• «Правові акти по соціальному захисту населення» (працівнику райвиконкому Наконечному В.П. для підготовки круглого столу);


• «Показники розвитку охорони здоров’я в Україні» (лікарю ЗубовійЛ.М. для виступу);


• «Підприємства, установи, організації, яким надаються в постійне користування земельні ділянки» (менеджеру Ногіній І. для депутатського звернення);


• «Обов’язки ЖЕКів» (для жителів будинку по вул. Труда – для позову до суду).


На ці та інші питання бібліотекарям допомагають відповідати, крім бібліотечних фондів, і нформаційно-пошукова база «Законодавство» та ресурси з Інтернету. До 2009 року в Центральній міській бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка діяла безкоштовна юридична клініка для громадян. З 2009 року – безкоштовний прийом населення юристами, адвокатами Сумського міського управління юстиції. Всі звернення громадян до бібліотек по інформації органів влади задовольняються своєчасно і в повному обсязі.Количество показов: 3158
Автор:  Мартюшова О.В., заступник директора Сумської МЦБС

Возврат к списку


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua