"> Сектор літератури з мистецтва Сумської міської центральної бібліотеки ім. Т. Шевченко

Підрозділи МЦБС


Шановні читачі, на цій сторінці нашого веб ресурса Ви знайдете інформацію про філії нашої Сумської бібліотечної системи, графік та режим роботи, контактну інформацію.

Сектор літератури з мистецтва Сумської міської центральної бібліотеки ім. Т. Шевченко


Сектор літератури з мистецтваСектор літератури з мистецтва Централізованої бібліотечної системи існує з 1970 року. Це був перший спеціалізований відділ по мистецтву в Сумській області, тому його робота починалася практично з нуля: фонд збирали з усіх бібліотек міста.


На сьогоднішній день ми маємо один з найбагатших в області фондів з питань мистецтва, який нараховує більше 23 тисяч примірників різних видів літератури.


В фонді представлено:


 • великий асортимент нотних видань (для фортепіано, гітари, скрипки та інших музичних інструментів; для духових і народних оркестрів; хорова і вокальна музика та інше);

 • близько 2 тисяч аудіовізуальних та медіа-видань: CD, DVD, відеофільмів, аудіо-касет, грамплатівок з класичною, сучасною та українською народною музикою;

 • широкий вибір підручників з культурології та історії української і світової культури;

 • унікальні альбоми з живопису, архітектури, декоративно-ужитковому мистецтва, серед яких:

- Шедеври українського живопису.- К., 2008.- 608 с.;

- Д. Степовик. Історія української ікони Х-ХХ ст.- К., 2004.- 440 с.;

- Кара-Васильєва Т. Історія української вишивки.- К., 2008.- 464 с.;

- Замки та фортеці: Альбом.- К., 2007.- 352 с.;

- Расіна З. Український літопис вбрання.- К., 2003.- 448 с.;


 •  щорічна передплата більше 25 назв популярних періодичних видань по мистецтву. Серед яких особливим попитом користуються: “Мистецтво та освіта”, “Мистецтво в школі”, “Идеи вашего дома”, “Идеальный дом”, “Кино Дайджест”, “Позакласний час”та інш.;

 • гордість сектору – велика “Артотека” - систематизовані добірки образотворчих матеріалів по темам (“Натюрморт”, “Портрет”, “Пейзаж” та інш.) і по епохам (“Мистецтво Відродження”, “Мистецтво Середніх віків”, “Мистецтво Давньої Греції” і т.д.) – незамінна річ для викладачів і студентів;

 • велику допомогу користувачам надають АРТ-дос’є (тематичні добірки матеріалів з актуальних тем), яких нараховується більше 20 прим. Наприклад: “Світ твоїх захоплень: гуртки, школи, клуби творчого напрямку”, “Неформальні молодіжні рухи та їх музика”, “Народні традиції Сумщини”, “Кобзарство Сумщини”, “Народні промисли і ремесла Сумщини”, “Знову кличуть вогні рампи: театральне життя Сумщини” та інш.).

Крім того, до послуг користувачів досконалий довідково-бібліографічний апарати (4 каталоги і 4 картотеки), завдяки якому можна швидко знайти будь-яку пісню, репродукцію чи сценарій.


Основний контингент користувачів сектору літератури з мистецтва (щорічно близько 2000 тис.) можна поділити на 3 групи:


 1. Спеціалісти в галузі мистецтва (викладачі музики, образотворчого мистецтва, історії культури; артисти театрів і філармонії; наукові співробітники музеїв; художники; працівники радіо і телебачення)
 2. Учні спеціалізованих учбових закладів (студенти СВУМіК ім. Д. Бортнянського, студенти факультету мистецтв СДПУ ім. А. Макаренка, учні музичних і художніх шкіл)
 3. Любителі мистецтва (учасники художньої самодіяльності, учні і студенти різних учбових закладів, пенсіонери та інш.)

Інформування населення про можливості фонду


Працівниками сектору літератури з мистецтва постійно активно проводиться масова робота, причому використовуються як традиційні, так і нові форми роботи: літературно-музичні композиції, відео-уроки, заочні екскурсії, мистецькі турніри, вікторини, фотоконкурси, арт-вернісажі, слайд-вечори, вечори-портрети, культурологічні години і т.д.


За останній рік найбільш цікавими, яскравими були наступні заходи:


1. В травні 2009 р. дуже тепло відбувся вечір-інтерв’ю з Валерієм Акулініним і презентація його нового поетичного збірника “Рубіж”, який він видав до свого 50-річчя. Вечір проходив у формі інтерв’ю. Ведуча Тетяна Лебідь задавала питання про творчість, сім’ю, друзів. Він відповідав своїми віршами і піснями під гітару. Нами було підготовлено книжкову виставку по авторській пісні “Расчехлите зажатые ваши сердца”. Наприкінці вечора В. Акулінін передав в дар бібліотекам міста 15 примірників своєї книги.


2. 31.05.2009 року Музиченко Л. А. разом з Сумським чеховським товариством провела унікальну зустріч з дружиною відомого поета 60-70-х років Володимира Соколова – Маріанною Роговською-Соколовою (м. Москва), яка презентувала нову книгу свого чоловіка “Это вечное стихотворенье”. Також на зустрічі відбувся перегляд документального фільму про родину поета, який так і називався “Майстер і Маріанна”.


3. В тому ж місяці в секторі мистецтв на музичному вечорі представив свою нову книгу “Сучасна українська авторська пісня” П. В. Картавий. На презентацію було запрошено відомих авторів-виконавців різного віку, починаючи від юних учнів музичних шкіл до таких метрів, як Іван Веснич та Микола Мошик. Звучали також авторські пісні професійних музикантів середнього покоління Сергія Городничого і Юлії Лєсіной. Наш сектор надав буде поміж нас”.


4. 13.12.2009 року відбувся духовно-творчий вечір до Дня святого Андрія Первозваного (свято Калити)


У програмі:

- інсценування традиційних українських андріївських вечорниць учнями недільної школи Свято-Воскресенського кафедрального собору;

- ігри, забави, виконання пісень, читання віршів, гуморесок;

- книжкова виставка “Святий Андрію, подаруй нам надію”,

- підготовлена Кузьміной О. Л.


5. 24.02 2010 року в секторі літератури з мистецтва відбулась відео-прем’єра нового пластичного шоу Київського національного театру оперети “Танго життя”( 2010 рік ЮНЕСКО оголосило роком Танго).


Презентував цей музичний спектакль хореограф-постановник і виконавець головної ролі – Максим Булгаков, родом з м.Суми, а нині – соліст балету Київського національного театру оперети, учасник популярного телепроекту “Танці з зірками” (2007 р.).


Працівниками сектору був підготовлений перегляд статей і фотографій “Танго життя Максима Булгакова” із архіву родини Булгакових і фонду бібліотеки


6. 25.03.10 в залі сектору літератури з мистецтва ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка відбулась творча зустріч з учасниками молодіжної студії клуба авторської пісні “Булат”.


Свої авторські пісні з великим успіхом представили досвідчені автори-виконавці клуба “Булат” В’ячеслав Кобзар і Євгенія Торопова.


Тепло зустріли численні глядачі і молоде покоління - членів молодіжної студії: Тетяну Мельникову, Євгенія Співак, Тетяну Шатілову і Олену Туренко.


Крім цього, в програмі була представлена фотовиставка “Портретна галерея авторської пісні” професійного фотографа, члена фото-клуба “Імпульс” Володимира Семерні, а також книжкова виставка сектора літератури по мистецтву “Пісня буде поміж нас”, присвячена українській авторській пісні.


7. 30 березня 2010 року в секторі літератури з мистецтва відбулася заочна екскурсія залами Сумського художнього музею “До рідних витоків, до вічних святинь” (до 90-річчя з дня заснування музею). Учні 8 класу ЗОШ №26 переглянули чудовий відеофільм “Сумський ермітаж” (історія і сучасність музею). Крім того, співробітник музею Олексій Семашко продемонстрував і прокоментував цікаве слайд-шоу з кращих картин музею.


Співробітниками сектору мистецтв була підготовлена книжкова виставка “Дивосвіт раритетів”


Вернісажі сектору мистецтв


Вже багато років у секторі мистецтв організовуються різноманітні вернісажі, на яких презентують свої творчі доробки як професійні художники та фотографи, так і юні аматори. Щорічно в секторі експонується 10-12 виставок. За останні роки були представлені майже всі види та жанри образотворчого мистецтва.


Наприклад:


1. “Для вас, жінки” виставка архітектора і викладача кафедри “Дизайн” Доб’ї О. В. (живопис).

2. “Мрії про майбутнє” виставка-акція студентів факультету “Дизайн” Сумського гуманітарного інституту “Україна” (архітектурні макети житлових будинків).

3. “Українські обереги” виставка-акція викладачів СВУМіК ім. Д. Бортнянського (художній текстиль).

4. Виставка гобеленів та батику (04.05.09-30.06.09) студентів відділення “Образотворче мистецтво” факультету мистецтв СДПУ ім. А. Макаренка (керівник – заслужений майстер народної творчості України, доцент СДПУ- О. Гулей)

5. Щорічна міська виставка-конкурсу дитячої творчості “Всесвіт очима дитини” (16.11.09-26.11.09). Організатори – Сумська міська рада, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і бібліотека ім. Т. Г. Шевченка. В конкурсі прийняли участь 200 дітей із 17 організацій міста, які представили близько 300 робіт живопису та декоративно-прикладного мистецтва (кераміка, вишивка, гобелен, бісероплетіння, флористика, народна іграшка, пластилінова і паперова пластика і т.д.). Професійне журі визначило 5 переможців, яких було нагороджено стипендією Міської ради, усіх учасників конкурсу було відзначено грамотами та подарунками.

6. “Зимова фантазія” фотовиставка членів Сумського клубу мандрівників та Сумського фотоклубу “Імпульс” Л. Булгакової, В. Одарченко, С. Панченко, В. Тимошенко, С. Гуцана (14.01.2010-03.02.2010)

7. Вашингтон в об’єктиві” Фотовиставка Лариси Булгакової, викладача Олександрівської гімназії, члена Сумського фотоклубу “Імпульс” (17.12.2009-03.02.2010)

8. Фотовиставка “Земля обітована” Сергія Гуцана, члена Союза фотохудожників, колекціонера, підприємця(04.02.2010- 24.03.2010)

9. 28 лютого 2010 року в Сумській міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбулася виставка-презентація майстер-класів для всієї родини Студії подарунків і декора “Древо желаний”.

Свої роботи (кераміка, батик, іграшки, біжутерія, паперова пластика, аплікація з соломки та інш.) представляли сумські майстри декоративно-прикладного мистецтва, серед яких викладачі СВУМіК (Негреба Н.З., Жук Г.Д.), Палацу дітей та юнацтва, керівники сумських клубів та гуртків творчого спрямування.

10. “Кольоровий світ дитинства” виставка малюнків вихованців зразкової студії образотворчого мистецтва “Країна мистецтва” Відділу декоративно-прикладної творчості Сумського Палацу дітей та юнацтва (25.03.2010-25.04.2010) 


Режим роботи:

пон. - чет.: 9.00 -19.00

суб.- нед.: 10.00 -19.00

п’ятниця: вихідний

телефон: (0542)22-13-76

Зав. сектором мистецтв:

Лебідь Тетяна Олексіївна


Сектор літератури з мистецтва є не тільки інформаційним центром для усіх, хто цікавиться мистецтвом, не тільки виставковою залою, але й бажаним місцем зустрічей і неформального спілкування, проведення змістовного дозвілля. Цьому сприяють і наші клуби.


Возврат к списку


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.RuТакож до Вашої уваги активна супутникова карта, на якій відмічено адреси розташування наших філій в місті Суми:


загрузка карты...


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua