Наші партнери


Ми дуже вдячні нашим спонсорам

Посольство США в Україні надало можливість Сумській міській ЦБС отримати три гранти: LEAP-I, LEAP-Plus та LEAP-Delta на створення Інтернет-центру в центральній міській бібліотеці ім. Т. Шевченка та спеціалізованій для інвалідів бібліотеці-філії № 17.


Депутати допомагають бібліотекам Сумської міської ЦС


Використовуючи досвід бібліотек м. Києва, бібліотечні працівники Сумської міської ЦС активізували роботу з депутатами Сумської міської Ради. Протягом останніх років в бібліотеках організовані куточки депутатів того чи іншого округу, де знаходиться бібліотека, спеціальні папки-досьє, графіки прийому громадян депутатом, його телефони, передвиборча програма та інша доступна виборцям інформація. Організовуються в бібліотеках зустрічі громадян з депутатами свого виборчого округу. Таке спілкування допомагає підвищити авторитет бібліотеки, сприяє поінформованості органів місцевого самоврядування і населення мікрорайону про її роботу. Жителі нашого міста йдуть в бібліотеки за літературою для навчання, роботи чи відпочинку. Але не секрет, що нових книг не вистачає через недостатність бюджетного фінансування. Та й ціни ростуть. Сьогодні середня вартість однієї книги перевищує 20 грн. Потребують ремонтів приміщення бібліотек, в них відсутні технічні засоби оснащення тощо. Тому бібліотечні працівники звернулись за допомогою до депутатів Сумської міської Ради. Бібліотекарі і читачі дуже вдячні тим, хто відгукнувся і виділив частину депутатських коштів на бібліотеки Сумської міської централізованої системи.


Так спеціалізована бібліотека-філія №17 для людей з обмеженими фізичними можливостями придбала в 2004р. за кошти, виділені депутатом Тимошенко Л.О. телевізор і музичний центр на суму 3 тис. грн., а в 2005 році – пилосос і зробила ремонт фасаду бібліотеки - всього на суму 3 тис. грн.


В 2005 році депутат Атаман О.В. виділив 4 тис. грн. на придбання книг і 5 тис. грн. на ремонт бібліотеки-філії №11, яка знаходиться по вул.Карбишева, 17 ( район Басівського санаторію).


Для бібліотеки в Тепличному мікрорайоні депутат Лаврик В.Б. в 2005 р. виділив 3700 грн. на нові книги і 1300 грн. на телевізор.


Депутат Шапошніков І.О. виділив бібліотеці-філії №8 по вул.Калініна, 55 в 2004 році 2 тис. грн на ремонт приміщення, а в 2005 році – 500 грн. на придбання книг і 1 тис. грн. на пилосос і музичний центр.


В 2005 році по своєму виборчому округу на Хіммістечку депутат Божко С.В. виділив 2 тис. грн. на придбання літератури бібліотеці-філії №1.


Депутат Валюх Г.В. для бібліотеки-філії №6, що по вул. Котляревського 1/1 в 2005 р. виділила 2 тис. грн на нові книги, а в 2004 р. на ремонт приміщення – 1 тис. грн.


В цих бібліотеках розміщена інформація–подяка депутатам Сумської міської Ради за розуміння і підтримку; ця інформація звучала по обласному радіо, була надрукована в місцевій пресі. Бібліотеки, які отримали додаткове фінансування, організували збір відгуків вдячних виборців з метою передачі їх на сесію Сумської міської Ради.


Бібліотеки працюють для громади міста, їхні надбання доступні кожному жителю. Підтримати бібліотечні установи - справа честі всіх, хто розуміє їх внесок в розвиток громадянського суспільства. Тому при Сумській міській ЦБС створено Фонд допомоги бібліотекам міста. Ми маємо багато друзів і надіємось, що за допомогою цього Фонду зможемо поповнити бібліотеки книгами.© 2002-2010 Сумська міська централізована бібліотечна система