"> Кузьменко О.Д. Екслібріс як складова у вивченні книжкової графіки

Кузьменко О.Д. Екслібріс як складова у вивченні книжкової графіки

Кузьменко О.Д. Екслібріс як складова у вивченні книжкової графіки

29.11.2011

Кузьменко О.Д. Екслібріс як складова у вивченні книжкової графікиПонад 30 років творчої праці художника-графіка, дослідника та пропагандиста книжкової графіки в Україні та за її межами,  педагога та активного пропагандиста мистецтва екілібріса серед молодого покоління митців Сумщини, - таким є професійний шлях Кузьменка Олексія Дмитровича.

На початку 80-к років за підтримки товариства книголюбів міста був організований клуб любителів екслібриса та графіки в місті Суми та Клуб юних екслібриснстів при дитячій художній школі, який став осередком творчості міста та підґрунтям для участі сумчан в першій Всеукраїнській виставці книжкового знаку в м.Києві. 


Олексій Дмитрович активний популяризатор цього виду  мистецтва серед молодого покоління митців, бо вважає, що перші кроки в світ мистецтва це вивчення малої графіки, як складової в опануванні мистецтвом.


Треба окремо відзначити його подвижницьку роботу на культурній ниві. Починаючи з 1980 Олексій Дмитрович перебуває у вирі мистецько культурних подій, які відбуваються не лише в Україні, а й за кордонами. Бере участь у виставках, симпозіумах, конгресах тощо.


Він автор численних дослідницьких статей, опублікованих в українських виданнях, так і за кордоном. Художник, педагог, О.Д.Кузьменко виступає також як упорядник та редактор багатьох видань, ряду каталогів, зокрема: "Український книжковий знак - екслібрис" (1985), "Екслібриси дітей" (1980) „Екслібрис об'єднує друзів» (Київ, 1987), «Екслібрис - знак книги» (Київ, 1986), і «Сергій Білокін" (1986), автор серії публікацій в щорічнику «Наука та культура України», присвячених «Шевченкіані в екслібрисі» та біля тисячі публікацій в газетах та журналах. Член І Національної Спілки журналістів України, автор та укладач каталогів Всеукраїнських та Міжнародних виставок екслібрису та графіки.


Вже багато років він проводить майстер-класи для педагогів, читає Акції для студентів, читає лекції для студентів, ділиться досвідом роботи з освітянами області.


Олексій Дмитрович автор біля 100 книжкових знаків та графічних листів, учасник багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок екслібрису, Міжнародних конкурсів книжкової графіки (Франції, Німеччини, Англії та ін.), Міжнародних Бієналє екслібрису та графіки (Оксфорд).


Особливо слід відзначити його активну участь в організації виставок книжкового знаку, призначених роковинам Т.Г.Шевченка (Кихв, Братислава, Торонто, Женева).


Олексій Дмитрович – пропагандист української культури у світі, патріот України і великий мрійник. Завдяки ентузіазму та наполегливості його мрії збуваються.Количество показов: 1514
Джерело інформації:  Кузьменко О.Д. Екслібріс як складова у вивченні книжкової графіки: навчально-методичний посібник / Кузьменко О.Д. - Суми, 2011. - 100 с.; іл.
Автор:  Кузьменко О.Д.

Возврат к списку


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua