"> Гранти посольства США для бібліотек міста Суми

Гранти для бібліотек міста Суми


05.08.2010


Сьогодні бібліотеки без комп'ютера та доступу до глобальної мережі не цікавлять багатьох, особливо, молодих читачів. Сучасна обладнана бібліотека - це реальність сьогодення, це наявність сучасних інформаційних технологій, електронних ресурсів, безкоштовний доступ до Інтернету...


З відкриттям у січні 2002 року Інтернет-центру в Центральній міській бібліотеці ім.Т.Шевченка і бібліотеці-філії №17 спеціалізованій по обслуговуванню інвалідів) за кошти першого гранту було зроблено стрімкий стрибок у якості обслуговування читачів. Для них з'явився вільний і безкоштовний доступ до світової інформації, а у бібліотекарів — можливість більш якісно і повно задовольняти запити читачів.


Кілька місяців тому Сумська міська централізована бібліотечна система взяла участь у всеукраїнському конкурсі і отримала грант програми «Бібліоміст» ( за кошти фонду Білла і Мелінди Гейтс), який мав назву «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Мета цього конкурсу - створити безкоштовний доступ до Інтернету в публічних бібліотеках та впровадити нові бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету. Через місяць міські бібліотеки-філії №№ 4,7,8,16 і 18 будуть обладнані 15-ма комп'ютерами з ліцензійним програмним забезпеченням, а також принтерами/сканерами і безкоштовним доступом до Інтернету для користувачів. Бібліотечні працівники цих філій проходять спеціальне навчання в центральній міській бібліотеці ім. Т. Шевченка, адже їм доведеться не тільки допомагати користувачам у пошуку необхідної інформації, а й створювати електронні бази та надавати нові бібліотечні послуги з використанням доступу до Інтернету, вчити людей різного віку методики пошуку інформації і правил безпечного використання „ресурсів Інтернету.


У травні 2010 р. наша бібліотечна система перемогла у всеукраїнському конкурсі проектів по співпраці публічних бібліотек з місцевими громадами і отримала грант на втілення в життя проекту «Інформаційно-ресурсний центр для людей з обмеженими можливостями» на базі спеціалізованої бібліотеки-філії №17 (вул. Горького, 23/1). Разом з громадськими організаціями по роботі з інвалідами нашого міста бібліотека до кінця 2010 року організує за кошти цього гранту інформаційний центр для людей з обмеженими можливостями, розробить веб-сайт з корисною для них інформацією, створить блог для спілкування інвалідів, а також навчить інвалідів і допоможе волонтерам наповнювати створений веб-ресурс. Цьому, як і іншим нашим проектам (а виграних грантів у нас уже вісім), передували чіткий аналіз та оцінка потреб населення нашого міста, реалістичні плани і завдання, залучення партнерів і спонсорів та підтримка місцевої влади.


З 2002 року в Сумській міській бібліотечній системі створено веб-сайт, у Центральній міській бібліотеці ім. Т. Шевченка ведуться електронні каталоги та інші електронні бази даних, Звичайно, вони дуже потрібні для наших читачів, які повинні мати повний доступ до бібліотечних фондів. З цією метою, а також з метою доступу до Інтернету користувачів бібліотек - філій з 2004 року створюється єдина локальна мережа ЦБС. Зараз у бібліотеках системи більше 40 комп'ютерів, 32 з них - в локальній мережі; 10 бібліотек нашої централізованої системи підключені до Інтернету, є зони WI-FI. У 2005 році спеціалізована для інвалідів бібліотека — філія № 17 отримала за рахунок Посольства США в Україні спеціальні комп'ютерні програми, які озвучують інформацію для людей з вадами слуху і збільшують текст і графічні зображення для людей з вадами зору. Найголовніше те, що для користувачів бібліотек ЦБС є безкоштовний доступ до Інтернету, до всесвітньої інформації, до відкритого спілкування. 


Подготовлено за матеріалами газети "Суми і сумчани" №27 від 02.07.2010 р.Количество показов: 4342
Автор:  Олена Мартюшова, заст. директора Сумської міської централізованої бібліотечної системи
Рейтинг:  3.1

Возврат к списку
Материалы по теме:


ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru


 • Режим роботи

  Понеділок - четвер з 9.00 до 20.00 години
  Субота - неділя з 10.00 до 19.00 години
  Вихідний день - п'ятниця
  Санітарний день - третя середа місяця


 • Пошук на сайті

  Введіть слово або словосполучення, яке Ви бажаєте знайти на нашому сайті:


 • Наші контакти

  Адреса:  Україна, 40000, місто Суми-МСП, вул. Кооперативна, 6

  Телефони: +38 (0542) 22-21-28, 22-47-69, 22-63-32

  Email: lib@library.sumy.ua